اینستاگرام از قابلیت های جدید برای مبارزه با آزار سایبری رونمایی کرد

اینستاگرام از قابلیت های جدید برای مبارزه با آزار سایبری رونمایی کرد

اینستاگرام از قابلیت های جدیدی برای مبارزه با آزار سایبری و تشویق کاربران به تعاملات مثبت در این شبکه رونمایی کرده است. حالا امکان پاک کردن دسته ای نظرات و همچنین تعیین اکانت هایی که مجوز تگ یا منشن کردن را دارند فراهم شده است. این شبکه اجتماعی در حال آزمایش قابلیتی هم هست که سنجاق کردن نظرات به بالای صفحه را امکان پذیر می کند.

اینستاگرام می گوید به زودی ابزاری را آزمایش می کند که کاربران می توانند به کمک آن کامنت های مثبت را هایلایت کنند. به گفته اینستاگرام این قابلیت به کاربران کمک می کند تا برخی نظرات را به بالای صفحه پین یا اصطلاحا سنجاق کنند.

کاربران می توانند نظرات ناخواسته را به صورت یکجا حذف کنند. به گفته اینستاگرام کاربران حالا می توانند تا ۲۵ نظر را همزمان پاک کنند. برای انجام این کار در iOS کافیست روی کامنت مورد نظر ضربه زده و سپس از طریق آیکون سه نقطه در گوشه سمت راست، نظراتی که باید پاک شوند را انتخاب کرد. امکان بلاک کردن چندین اکانت به صورت همزمان با ضربه زدن روی «More Options» نیز وجود دارد.

قابلیت مورد بحث برای کاربران اندروید هم در دسترس است و برای بلاک کردن چندین حساب کاربری باید روی یکی از نظرات ضربه زده و انگشت را نگه داشت و از طریق آیکون سه نقطه گزینه Block یا Restrict را انتخاب کرد.

علاوه بر قابلیت های فوق، کاربران حالا می توانند کسانی که مجاز به تگ کردن یا منشن کردن آن ها در نظرات، کپشن یا استوری هستند را تعیین کنند و امکان انتخاب از بین سه گزینه همه، دنبال کنندگان و هیچ کس وجود دارد. برای تنظیم تگ ها باید مسیر Interactions > Tags را دنبال کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *