نسخه لایت اینستاگرام دوباره طراحی می‌شود

اخبار اینستاگرام

شرکت اینستاگرام قصد دارد نسخه لایت این برنامه را کمی تغییر داده و نرم‌افزار بروزرسانی شده آن را به کاربران معرفی کند.

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،  مدیران شرکت اینستاگرام تصمیم گرفته‌اند از تجربه‌های خود در زمینه برقراری ارتباط بهتر و بیشتر با کاربران استفاده کرده و ابزارهای جدیدی را به نسخه لایت نرم‌افزار اینستاگرام اضافه کنند.

اینستاگرام لایت(Instagram Lite) نسخه‌ سبک شده شبکه اجتماعی اینستاگرام است. این شرکت برای جذب آن دسته از کاربرانی که تلفن همراه‌شان فضای کافی برای نصب نسخه اصلی اینستاگرام را ندارد و نوع شبکه اینترنت کشورشان اجازه برقراری ارتباط با این برنامه را نمی‌دهد در سال ۲۰۱۸ نسخه لایت را معرفی کرد. اینستاگرام لایت از لحاظ حجم فضای اشتغالی در حافظه ذخیره‌سازی گوشی بسیار سبک‌تر است و با سیگنال‌های ضعیف اینترنت نیز ارتباط برقرار می‌کند.

اینستاگرام برای آن دسته از کاربران سیستم عامل اندروید که به فروشگاه مجازی گوگل دسترسی ندارند هم فکرهایی کرده و نسخه لایت شبکه اجتماعی خود را در محل‌هایی قرار داده است که کاربران به راحتی امکان دانلود و نصب برنامه را داشته باشند.

اینستاگرام لایت سال گذشته در بازه زمانی مشخصی به طور ناگهانی ناپدید و از دسترس کاربران خارج شد. حالا مدیران این شبکه اجتماعی بدون بیان دلایل منطقی برای این اتفاق از طراحی نسخه جدید این برنامه خبر داده‌اند. البته هنوز مشخص نیست دقیقا چه ویژگی‌هایی به این برنامه اضافه شده و چه زمانی در دسترسی کاربران قرار می‌گیرد.

آمارهای جهانی نشان می‌دهد در کشورهای کنیا، مکزیک و فیلیپین به دلیل محدودیت سرعت اینترنت و ضعف در پهنای باند شبکه‌های ارتباطی ارائه شده به مردم، کاربران زیادی از نسخه لایت اینستاگرام استفاده می‌کنند. اینستاگرام اکنون یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های اجتماعی در بسیاری از کشورهای دنیا است و با حجم انبوهی از تبلیغات علاوه بر کسب درآمد میلیون دلاری به دنبال اثرگذاری هرچه بیشتر روی کاربران خود و اجرای سیاست‌های صاحبان این نرم‌افزار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *