آیا کسی می تواند در صورت نمایش یک استوری یا ارسال عکس از اینستاگرام از شما اسکرین بگیرد؟

آیا کسی می تواند در صورت نمایش یک استوری یا ارسال عکس از اینستاگرام از شما اسکرین بگیرد؟

در حالی که داستانهای اینستاگرام به معنای موقتی هستند، کاربران اغلب تصمیم می گیرند که می خواهند یک عکس یا ویدیوی خاص را به طور رسمی یا غیررسمی از Story شخصی ذخیره کنند. برای انجام این کار، بسیاری از افراد از تصویر Story (ها) عکس می گیرند، که با ایده کل یک داستان مغایرت دارد.

با این حال، در سال 2018، اینستاگرام اعلام کرد که این ویژگی در حال حذف است. به این ترتیب، مردم دیگر نمی توانند بگویند که شما از تصویر صفحه نمایش خود استفاده کرده اید یا صفحه Instagram آنها را ضبط کرده اید.

با این حال، مواردی وجود دارد که مردم می توانند هنگام مشاهده تصویر در Instagram از چیزی دیدن کنند. با این حال، در سال 2018، اینستاگرام اعلام کرد که این ویژگی در حال حذف است. به این ترتیب، مردم دیگر نمی توانند بگویند که شما از تصویر صفحه نمایش خود استفاده کرده اید یا صفحه اینستاگرام آنها را ضبط کرده اید.

با این حال، مواردی وجود دارد که مردم می توانند وقتی شما از اینستاگرام چیزی را اسکرین شات می کنید، ببینند.

گرفتن هرچیزی به صورت رایگان صرف زمان می‌خواهد پس شما باید به دنبال سایت های تازه تاسیس بروید که می توانید از آنها سین استوری رایگان بگیرید.

چه موقع اینستاگرام هشدارهای اسکرین شات را به شما می دهد؟

حتی اگر اینستاگرام توانایی گفتن افراد هنگام اسکرین شات کردن داستان هایشان را از بین ببرد، اینستاگرام هنگام اسکرین شات عکس های ناپدید شده به کاربران اطلاع نمی دهد. اگر موردی وجود دارد که شما واقعاً می خواهید آن را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید، اما دوست دارید بدانید آیا این محتوا را ضبط می کند، این یک گزینه جایگزین است.

عکس های ناپدید کننده اینستاگرام عکس هایی است که افراد از طریق پیام های مستقیم در اینستاگرام ارسال می کنند و فقط برای مدت زمان محدودی قابل مشاهده هستند. هنگامی که گیرنده آنها را مشاهده کرد، ناپدید می شوند. فقط در صورت گرفتن عکس در پیام های مستقیم، می توانید عکس ها را با فشار دادن دکمه دوربین تنظیم کنید. نمی توانید یک عکس موقت از رول دوربین خود ارسال کنید.

دو روش وجود دارد که اینستاگرام به شخصی اطلاع می دهد که شما عکس او را از صفحه عکس گرفته اید. هیچ یک از اعلان های واقعی نیست. هنگامی که پست اینستاگرام خود را از صفحه عکس بگیرید هیچ کس از طریق تلفن خود یک اعلان پنجره دریافت نخواهد کرد اینها به سادگی شاخص های کوچکی هستند که شما از آن عکس گرفته اید.

نحوه استفاده از تصاویر صفحه در داستانهای اینستاگرام

هنگامی که ویژگی اعلان عکس صفحه وجود داشت، اینستاگرام از نرم افزاری برای شناسایی فعال شدن ویژگی تصویر در تلفن هوشمند استفاده می کرد. اعلان توسط یکی از سه مورد ایجاد شده است:

  • گرفتن عکس از یک پست یا استوری اینستاگرام
  • ضبط صفحه هنگام چک کردن اینستاگرام کسی
  • ضبط یک صفحه هنگام مشاهده داستانی که شامل یک فیلم است

چگونه از شناسایی عکس صفحه خودداری کنیم

اگرچه اینستاگرام در حال حاضر اعلان های عکس صفحه را با اکثر عملکردهای برنامه به شما نشان نمی دهد، اما باز هم ایده خوبی است که چگونه می توانید از آنها برای روزی که بازگشت می کند جلوگیری کنید. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از شناسایی عکس صفحه در اینستاگرام استفاده کنید.

اگر اینستاگرام هرگز تصمیم گرفت ویژگی شناسایی صفحه را مجدداً معرفی کند، می توانید از هر یک از راه حل های ذکر شده در زیر برای دور زدن آن استفاده کنید.

با استفاده از حالت هواپیما از تشخیص عکس صفحه خودداری کنید

یک راه برای جلوگیری از نشان اعلان، تنظیم تلفن هوشمند در حالت هواپیما و گرفتن عکس از صفحه در حالی که دستگاه شما آفلاین است.

نکته منفی در انجام این کار این است که فقط یک یا دو پست خواهید دید زیرا تلفن شما آفلاین است. اگر اغلب از استوری های اینستاگرام عکس می گیرید، ممکن است این مورد برای شما مناسب نباشد زیرا انجام مکرر این کار بسیار آزار دهنده است.

برای تنظیم دستگاه خود در حالت هواپیما، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

اندروید:

با استفاده از دو انگشت از بالای صفحه به پایین بکشید.
نماد حالت هواپیما را پیدا کنید.
برای فعال کردن حالت هواپیما، روی آن ضربه بزنید.
از عکس مورد نظر خود اسکرین شات بگیرید.

آیفون:

در آیفون 8 به بالا از پایین صفحه به پایین بکشید (Touch ID) یا در آیفون X و جدیدتر از سمت راست بالای صفحه به پایین (Face ID) به پایین بکشید.
نماد حالت هواپیما را پیدا کنید.
برای فعال کردن حالت هواپیما، روی آن ضربه بزنید.
از عکس مورد نظر خود اسکرین شات بگیرید.

با استفاده از مرورگر وب از تشخیص عکس صفحه خودداری کنید

متناوباً، می توانید از طریق مرورگر خود اینستاگرام را بررسی کرده و از آن طریق اسکرین شات بگیرید. اینستاگرام در حال حاضر راهی برای ردیابی عکسهای گرفته شده از پنجره مرورگر شما در صورت استفاده از لپ تاپ یا کامپیوتر ندارد.

اگرچه احتمالاً زیاد از اینستاگرام در مرورگر خود استفاده نمی کنید، این یک روش سریع و آسان برای کار کردن در مورد ویژگی اعلان تصویر صفحه است.

ابزارهایی برای کمک به ذخیره داستان ها

اگر استفاده از اینستاگرام روی دسک تاپ مشکلی ندارید، پسوند IG Stories for Instagram برای Chrome راهی عالی برای مشاهده و بارگیری آسان داستان های اینستاگرام از مرورگر شما است.

برای شروع فقط این مراحل را دنبال کنید:

  1. ابتدا پسوند IG Stories for Instagram را برای مرورگر خود بارگیری کنید.
  2. از وب سایت دسک تاپ اینستاگرام، پسوند را اجرا کنید. رابطی در اطراف داستانهای صف شما ارائه می شود که به شما امکان می دهد آنها را بصورت زنده مشاهده یا بارگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *